2023-11-13

Socialinė akcija – „PYRAGINĖ“

Straipsnio autorė ir akcijos iniciatorė: gestų kalbos vertėja Inesa Mateikė

Pyragų diena Lietuvoje švenčiama jau daugiau nei dešimtį metų, jos esmė – ne tik kepti  pyragus, susiburti draugėn, maloniai pabendrauti,  bet ir prisidėti prie socialiai pažeidžiamų, silpnesnių ar sergančių – svajonių išsipildymo.

Šiais metais nuostabiausių pyragų kvapai pasklido ir Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Vilniaus teritorinio skyriaus darbo erdvėse. Norėdami praskaidrinti apniukusias ir lietingas rudens dienas – pyragų dieną pavertėme  dviejų savaičių „Pyraginėmis“.

Kasdien gardžiavomės vieni kitų pagamintais kepiniais, darbuotojai galėjo ne tik pasikeisti receptais labiausiai patikusio pyrago, pasipuikuoti savo talentais, bet, palikus tuščias  lėkštes – užpildyti  pinigais specialiai mūsų paruoštą  paramos dėžutę.

Vieno kolegos  socialiniuose tinkluose pastebėta nuotrauka, kaip su iniciatyvos „Niekieno vaikai“ savanoriais laiką leidžiantis berniukas rankose laiko gardų keksiuką – suvienyjo mūsų kolektyvą bendram bei gražiam tikslui. Būtent šiai organizacijai ir nusprendėme skirti visą surinktą pinigų sumą.

„Niekieno vaikai“ tikslas - pasirūpinti gydymo įstaigose be artimų žmonių priežiūros esančiais vaikais, kad nė vienas sergantis  vaikas neliktų vienišas.

Darbuotojų teigimu, tokios akcijos reikalingos ne tik paaukoti kilniems tikslams, bet būtinos ir patiems iniciatyvoje dalyvaujantiems žmonėms – jos mums primena, kokie svarbūs dalykai yra empatija, solidarumas, tiek darbe, tiek ir kasdieniame gyvenime.

Tikimės būti pavyzdžiu kitiems kolegoms, tad kviečiame kitąmet prie šios gražios iniciatyvos jungtis kartu!

Gera daryti gera!

Padėka LGKVC Vilniaus teritoriniam skyriui