>
2024-02-27

LGKVC paminėjo 20 metų istorijos virsmą

E. Čaplikienės sveikinimas LGKVC darbuotojams

Egle-C.jpg

Vasario 23 d. LGKVC Kaune minėjo centro veiklos 20 metų istorijos virsmą. Centro istorija siekia jau 20 metų, kuomet 2003 metų gruodžio 31 d. subūrus visus tuo metu Lietuvos Kurčiųjų Draugijos sistemoje Kaune dirbusius vertėjus. Tai buvo svarbus ir reikšmingas pokytis gestų kalbos vertimo paslaugų kokybei ir prieinamumui gerinti Kauno apskrities kurčiųjų.  Vėliau, 2019 metais, didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikusius gestų kalbos vertėjų centrus prijungus prie Kauno apskrities gestų kalbos vertėjų centro buvo įsteigtas Lietuvių gestų kalbos vertimo centras, tad šiais metais centras mini ir 5 metų veiklos sukaktį.

Šiam istoriniam virsmui paminėti LGKVC darbuotojai dalyvavo pusdienio mokymuose, kurių metu dalinosi savo įžvalgomis ir sukaupta patirtimi bei klausėsi Vilniaus kolegijos studentų baigiamųjų darbų. Po mokymų vyko šventė, skirta pagerbti centro veiklos metus, paminėti labiausiai nusipelniusius darbuotojus. Renginį papildė muzikinė programa su vertimu į gestų kalbą, o taip pat susirinkusius svečius žavėjo Arnoldo Matulio poezija gestų kalba.

Iki tol, kol pasiekėme tai, kuo LGKVC didžiuojamės šiandien, teko nueiti ilgą 20 metų kelią, įveikti ne vieną iššūkį, kartu įgyvendinti ne vieną nuostabų projektą. Šiandien minime 5 metų veiklos sukaktį, kuomet dirbame kaip vienas LGKVC. Žiūrint į ateitį matyti, kiek daug dar mūsų visko laukia, kiek daug galimybių turime, kad mūsų istorija būtų prasminga, o mes – ir toliau aktyviai, su ryžtu ir energija pasitiktumėm kiekvieną iššūkį, naują projektą ir su pasididžiavimu neštumėm savo kasdienę misiją. Dėkoju, kad šiandien esate su mumis, nes be Jūsų visų, nebūtų ir Lietuvių gestų kalbos vertimo centro“, - sako direktorė Ramunė Leonavičienė.

Nuotraukų albumas LGKVC 20-mečio virsmas